Emrinizdeyiz.

BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN

BATUCLOUD TEKNOLOJİ HİZMETLERİ

+200

Müşteri

+100

Web Sitesi

+1500

Aktif Üye

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

İş bu sözleşme müşterinin BATUCLOUD.com internet sitesine kayıt olması ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt eder. BATUCLOUD İnternet Hizmetleri, gerek gördüğünde sözleşme koşullarını her an güncelleyebilir. özleşmenin en güncel hali BATUCLOUD.com internet sitesinde bulunan halidir ve en günceli hali geçerli kabul edilir.


HESAP AÇILIŞI

● Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası, E-Posta gibi değiştirilemez müşteri bilgilerini ilk kayıtta doğru bir şekilde yapmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınıza erişemediğiniz taktirde bu bilgilerin değişemeyeceğini unutmayınız, tüm sorumluluk size aittir.

● T.C. Kimlik Numarası kontrolü tckimlik.nvi.gov.tr üzerinden yapılmaktadır, herhangi bir şekilde şahıs doğruluğu haricinde bu verinin kaydı yapılmamaktadır.


KİMLİK BİLGİLERİNİN SAKLANMASI VE PAYLAŞILMASI

● BATUCLOUD.com üzerine her kayıt olmak isteyen müşteri, kimlik bilgilerini tarafımıza paylaşmak zorundadır. Herhangi bir aksi durumda firmamız sorumlu tutulmaması için bu bilgilerin gerekliliği yüksektir. BATUCLOUD herhangi bir şekilde kimlik bilgilerinizi paylaşmaz, paylaştırmaz.


İNTERNET KULLANIM VERİLERİ

● Tüm kayıtlar network sistemlerimiz üzerinde aktif bir şekilde veritabanında tutulmaktadır, karşı taraf ve tarafımızca araştırıldıktan sonra işlenmiş herhangi bir suç sorumluluğunuz altındadır.


KÖTÜ AMAÇLI & KORSAN YAZILIM

● Kötü Amaçlı / Korsan Yazılım kullanımı tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, herhangi bir aksi durumda BATUCLOUD sunucunuzu / hostinginizi kapatma hakkına sahiptir.


SUNUCU ÜZERİNDEN SALDIRI

● BATUCLOUD.com ip adresleri adınıza tanımlanmaktadır, kimlik bilgileri dahil olmak üzere anlık ve 5 yıllık bir kayıt üzerinden işlenmektedir. Anlık verilerde, o anda ip adresi sizin kimlik bilgilerinize tanımlandıysa tutulmaktadır, uzun süreli kayıtlar tarih aralığı kaydedilerek işlem yapılmaktadır. Adınıza / kimliğinize kayıtlı IP adreslerinden / adreslerine herhangi bir aksi durumda şikayet / saldırı gönderme işlemlerindeki haklarını BATUCLOUD.com gizli tutar.


PAYLAŞIMLI HOSTINGLERİN KULLANILMASI

● Paylaşımlı hostingler son derece üst düzey özel korumalar ve CloudLinux sistemleri ile savunulmaktadır. Herhangi bir üst dizin kullanımı veya shell gibi özel saldırılarda bulunmak kullanıcı sorumluluğundadır, bu gibi durumlar özellikle CDN sistemlerimiz sayesine engellenir ve takibi yapılır.


PAYLAŞIMLI HOSTING HİZMET SINIRI

● Hostingler kesinlikle dosya barındırmak için kullanılamaz, kontrol panelimizin tarama özelliği sayesinde yüksek (1 GB Üstü) .zip, .rar vb. gibi dosyalar geri getirilemeyecek şekilde sistem üzerinden silinir. Sadece özel yapım scriptler ve hazır uygulamalar barındırılabilir


ÖDEME BİLGİLERİ

● Yaptığınız ödemeler hangi tür olursa olsun sistemimiz üzerinde kayıt altına alınmaktadır, banka hesabı veya kredi kartı bilgilerinizin bir kısmı (Tamamı değil, bkz. Kredi Kartı Numarasının Son Dört Hanesi ve Kart Sahibinin Adı Soyadı) veritabanımızda saklanmaktadır. Aksi durumlarda tüm sorumluluk ödeme yapan müşteriye aittir.


YEDEKLEME VE VERİ KAYBI

● BATUCLOUD üzerinden aldığınız hizmetlerde yedekleme gibi opsiyonel özellikler belirtilmez ise herhangi bir şekilde verileriniz yedeklenmez, bu gibi durumlarda sorumluluk size aittir. Paket yanında verilen veya opsiyonel bir şekilde yedekleme hizmeti verdiğimiz ürünlerimiz en az haftada bir olmak üzere yedek disklerimiz üzerinde yedeklenmektedir. Ani kesintilerde ve kullanıcı hatalı işlemlerde sorumluluk size aittir.


UPTIME GARANTİSİ

● BATUCLOUD olarak müşterilere bir Uptime (Aktiflik) garantisi vermek zorundayız, veri merkezimizin bize sunmuş olduğu yedekli sistemler sayesinde aktiflik süremiz %99,75 olarak Tier 2 alt yapısında hizmet sunmaktadır.


TEKNİK DESTEK

● BATUCLOUD profosyonel olarak hizmetleri opsiyonel olarak sunmaktadır, kurulum gibi basit işleri sizin için ücretsiz bir şekilde sağlıyoruz. Ancak formatlama, problem çözme gibi işlemler yoğunluk oluşturduğundan dolayı opsiyonel seçeneklerimiz arasındadır. cPanel optimizasyonu ve formatlama gibi teknik sorunlarda bizden opsiyonel bir şekilde destek talebinde bulunabilirsiniz.


FİYAT DEĞİŞİMİ

● BATUCLOUD kura bağlı olarak fiyat değişikliğine gitme hakkını gizli tutar. Fiyat değişikliğine gidildiğinde aktifinde yer alan müşterilerine bir sonraki fatura dönemine kadar fiyat garantisi verilmektedir. Yeni siparişler o anki fiyat değişiminden yararlanmış ürünlerin, güncel fiyatlarından işlemleri yapılmaktadır.


HİZMET PARA İADESİ

● Hizmet iptal sözleşmesine göre işlemler gerçekleştikten sonra en geç 3 (üç) iş günü içerisinde web site aktifinde yer alan hesabınıza kredi iadesi yapılır. İptal edilen süre ve hizmet ücretleri hesaplanır ve tarafınıza iletilir ve ardından kabul ederseniz iade işlemleri başlatılır. Kullanıcılar kredi aktifindeki ücreti her türlü hizmette kullanabilir, kredi satışı gibi yasaklı işlemlerin yapılmasında kullanıcı kendinden sorumludur.


KREDİ SATIŞI

● Müşteriler arası kredi satışı kesinlikle mümkün değildir, eğer ki hesabınızı başka kişilerle satış olarak paylaşırsanız yapacağı işlemlerden siz sorumlusunuzdur. Bunu engellemek amacıyla BATUCLOUD, müşteriler arası hizmet ve kredi aktarımı hizmetini sağlamamaktadır. Krediyi veya hizmeti farklı müşterilerden alıp dolandırılan müşterinin hakları BATUCLOUD sorumluluğunda değildir.


ALAN ADI KAYDI VE İPTALİ

● Alan adları BATUCLOUD üzerinden kayıt edildikten sonra herhangi bir şekilde iptal edilmesi söz konusu değildir, bilgilerinizi tam ve düzgün girdiğinize emin olun. Çoğu alan adında bilgilerin güncellenmesi firmamız tarafından desteklenmemektedir. Dışarıdan herhangi bir şekilde kanıtlanmış olarak yasaklı içerik veya kötüye kullanım gibi söz konusu şikayetler firmamıza ulaşırsa sunucu iptaline kadar işlemler gerçekleştirilecektir. Yasaklı içerik ve Kötüye Kullanım müşteri sorumluluğundadır. Yasaklı İçerik ve Kötüye Kullanım Bildirimi İçin: destek@BATUCLOUD.com mail adresine E-Posta gönderebilirsiniz. Talebiniz en geç 7 (Yedi) iş günü içerisinde cevaplanır


TELİF HAKLARI

● Marka kullanımı ve çalıntı içeriklerle ilgili işlemleri firmamız engelleyebilmektedir, marka tescil sahibi tarafımıza ulaştığında sunucu kapatma veya hosting iptal gibi işlemleri firmamız gerçekleştirebilir. Bu gibi durumlarda hizmet iptalinden sonraki adımlarda anlaşma yoluna ancak marka tescil sahibi ve kullanıcılar gidebilir, herhangi bir şekilde BATUCLOUD aracılık yapmaz. Telif hakkı bildirimleri için: destek@BATUCLOUD.com mail adresine E-Posta gönderebilirsiniz. Talebiniz en geç 15 (onbeş) iş günü içerisinde cevaplanır.


ÜCRETİN ÖDENMEMESİ

● Ücreti ödenmeyen ve son ödeme tarihi geçmiş olan faturalar için eğer mütşeri ek süre ister ise bir süre tanımlanır ve yine ücretin ödenmemesi halinde fesih veya iptal işlemleri gerçekleştirilir. İletişim sürecinde herhangi bir kanal kullanılabilir (bkz. E-Posta, Telefon). Düzenli ödemelerini yapan ve geciktirmeyen müşterilerimiz için üç günlük bir bekleme süresi yapılabilir ancak bu durum herhangi bir şartta geçerliliğini sürdürmeyebilir. Ücret ödenmemesi sonucunda iptal veya fesih edilen hizmetler gün içerisinde geri getirilemeyecek şekilde silinir. Kullanıcı paneline sonlandı olarak yansıtılır, bilgilerin veya verilerin kaybolmasından BATUCLOUD sorumlu değildir. İlgili hizmetlerin ödenmediği gün müşteriyi uyarmaksızın ve de verileri yedekleme yapmaksızın hizmeti geri döndürülemez şekilde sonlandırma hakkına sahiptir.


İADE KOŞULLARI
CAYMA HAKKI

● Alıcı (Müşteri); satın aldığı hizmetin kendisine teslim tarihinden itibaren aşağıdaki maddeler ile belirtilmiş koşullar ve sürelere bağlı kalarak, Satıcı (BATUCLOUD)’a destek talebi üzerinden bildirmek şartıyla hizmeti reddederek sözleşmeden iade hakkını kullanabilir. • VDS ve Minecraft sunucularınız için 7 gün içerisinde BATUCLOUD Bakiyesi olarak iade isteyebilirsiniz. 7 gün içerisinde BATUCLOUD Bakiyesi olarak iade istediğiniz taktirde hizmet için ödenen tutarın %75 geri iade edilir.


VDS VE OYUNC SUNUCUSU HİZMETİNİN KULLANIMI

● Belirli bir oyun kategorilerinden satın almış olduğunuz herhangi bir hizmet yalnızca seçmiş olduğunuz kategorinin oyununu çalıştırmak amaçlı kullanılır, Başka bir amaçla kullanımı tespit edildiğinde, - Türkiye lokasyon VPS - VDS - Dedicated hizmetlerinde upload / download işlemleri tespit edildiğinde, - Saldırı çıkışı, TCP-UDP-DNS-PİNG FLOOD vb. saldırı methodları ile illegal faaliyetler düzenlendiğinde, - CPU stresser tarzı programlar ile işlemciyi kasıtlı bir şekilde yük bindirildiğinde, - 7/24 %100 İşlemci kullanımı yapıldığında, - Yönetim inisiyatifine bağlı olarak işlemci limitlendirmesi yada hizmet sonlandırması uygulanır. Para iadesi yapılamaz, 7 günlük iade koşulu geçerliliğini yitirir.


CAYMA HAKKI KULLANILMAYACAK HİZMET VE DURUMLAR

● VPN / Proxy hizmetleri, yurt dışı internet sağlayıcıları tarafından tedarik edildiği ve yine yurtdışı internet sağlayıcısı hizmet sözleşmelerine bağlı kalındığı için iade işlemi mümkün olmamaktadır. • Alan Adı (Domain), Fiziksel Sunucu kiralama, Sunucu barındırma hizmetlerinde iade işlemi mümkün olmamaktadır. - Müşteri, BATUCLOUD İnternet ve Bilişim Hizmetlerinden aldığı Hosting hizmeti çerçevesinde SPAM E-Posta gönderemesi durumunda, - İnternet kullanıcılarını içerik, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek eposta gönderimleri yapıldığında, - İnternet kullanıcılarına istekleri dışında toplu ticari tanıtım eposta gönderimleri yapıldığı durumda, - Oyun / Webscript amacı ile alınan hosting hizmetlerinde ilgili oyunun BATUCLOUD bünyesinde barındırılmadığı tespit edildiğinde, - Yoğun saldırı sebebiyle Web Hosting hizmetlerinin kullanılamaz duruma geldiği fark edildiğinde, BATUCLOUD, Web Hosting hizmeti satın aldığı müşteriyi uyarmaksızın hizmeti askıya alabilir ve/veya hosting sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edebilir. Bu tip bir sözleşme feshi durumunda müşteri ye geri ücret ödemesi yapılmaz.


BAKİYE ÇEKİMİ

● Satış ortaklığı ve hizmet iadesinden eklenen bakiyelerin hiçbiri kullanıcıya iade edilmemektedir, hesabınızın kredisine eklenen bakiyeler her zaman BATUCLOUD Hizmetlerinde kullanılır. • Hesabınızdaki BC’yi gerçek paraya çevirmeyi talep edemezsiniz. Bizler ödeme yöntemi sunan firma değiliz ya da herhangi ödeme yöntemi sunan firmayla rekabet amacımız bulunmamaktadır. BC ile sadece BATUCLOUD ürünleri satın alabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bu bakiye bizden ürün satın almanız için size sunulan kolaylıktır.


SATIŞ ORTAKLIĞI

● BATUCLOUDdan ürün alan herkes satış ortaklığı sistemimizden ücretsiz yararlanabilir. Web sitelerinize eklenen satış ortaklığı sistemi sayesinde Müşterilerinizden bakiye toplayabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bu bakiye otomatik olarak BATUCLOUD hesabınıza BC olarak eklenecektir. Bu sistem için komisyon oranı %0 olarak ayarlanmıştır.


KOMİSYON GEÇERLİLİĞİ

● BC ile alan adı, Proxy ve fiziksel sunucu almak istediğinizde ödeme yönteminiz mobile ise %25 ekstra ücret faturası oluşturulacaktır. Banka Havalesi / Kredi Kartı ile satın aldıysanız herhangi bir komisyon bulunmamaktadır. • Alan adı, Proxy ve Fiziksel Sunucu dışındaki diğer tüm BATUCLOUD ürünlerinde Mobil, PayTR ve Banka Havalesi fark etmeksizin ekstra fatura oluşturulma gibi bir durum söz konusu olamaz.